Jesteś tutaj

Szkolenie Shiatsu

Moduł I - szkolenie podstawowe - 20 godzin, 13-14.12.2014r. w godzinach 11:00-18:00, Warszawa ul. Ciołka 27

Koszt 100zł dla studentów WUM, 250zł dla osób spoza WUM

Prowadzący Radosław Nehring

Zapisy: mgr Agnieszka Besler, mail: agabesler@wp.pl, tel: 501-248-786

Studenci Fizjoterapii: mgr Anna Lipka mail: anialipka@gmail.com

 

    Shiatsu jest masażem uciskowym wywodzącym się z Japonii. Nazwa ta oznacza w języku japońskim „leczniczy ucisk dłoni”. Często bywa nazywany także masażem punktowym, akupresurą, akupunkturą bez igieł.

   Shiatsu nawiązuje do mającego kilka tysięcy lat masażu chińskiego (tui-na) i zasad medycyny chińskiej, a także do współczesnej medycyny zachodniej.

   Masaż Shiatsu relaksuje i regeneruje. Zwiększa ruchomość stawów i elastyczność mięśni, skutecznie zmniejsza poziom bólów kręgosłupa i kończyn. Poprawia samopoczucie psychiczne, redukuje stres, zmniejsza poziom depresji, przywraca równowagę emocjonalną, poprawia kontakt ze swoim ciałem, powoduje wzrost samoakceptacji i poczucia własnej wartości, wyzwala przypływ energii wewnętrznej i pozytywne nastawienie do życia.

   Pod względem fizjologii poprawia krążenie krwi, limfy i innych płynów organicznych, poprawia funkcje obwodowego układu nerwowego, zwiększa ukrwienie wszystkich tkanek, wzmacnia narządy wewnętrzne (nerki, wątroba, serce, żołądek, śledziona, jelita, płuca).

   W pierwszym etapie szkolenia Shiatsu, specjalny nacisk położony będzie na działanie praktyczne, tak aby każdy uczestnik po tym etapie znał pełną sekwencję ruchów Shiatsu i swobodnie je wykonywał, zarówno w pozycji leżącej na brzuchu, na plecach i siedzącej. Każdy doświadczy Shiatsu zarówno w roli masażysty, jak i masowanego, co pozwoli zrozumieć i utrwalić sposób poruszania się i balansowania ciałem podczas masażu, a dzięki temu prawidłowego przekazywania technik ucisku kciukiem, dłonią, łokciem, czy też stopą. 

   Na pierwszym etapie szkolenia zaprezenowana zostanie przede wszystkim metoda Sensei Shizuto Masunagi, ale poszerzy ją również terapia Shiatsu Sensei Tokujiro Namikoshiego, ze szczególnym uwzględnieniem punktów o działaniu ogólnoustrojowym - przeciwbólowym, przeciwzapalnym. Wiedza ta wypływa z filozofii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, dlatego poświęcimy  również czas na podstawowe  rozważania na temat meridianów - kanałów energetycznych, teorii pięciu przemian oraz energii Qi.

Radosław Nehring praktykuje Shiatsu i masaż Tui Na ( chiński masaż leczniczy ) od końca lat dziewięćdziesiątych. Posiada dyplom magistra na UG - Pedagogika specjalna ze specjalizacją korekcji wad postaw oraz dyplom II stopnia masażu leczniczego. Absolwent Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia w Warszawie pod opieką dr Puchalskiego oraz dr Bronz, odbył czteroletnią edukację i praktykę w prywatnej fundacji Przywracania Zdrowia i Rozwoju Duchowego w Sopocie. Odbył roczną praktykę w gabinecie homeopatii i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej  dr Elżbiety Czarzastej. Był również słuchaczem i kursantem na warsztatach A. Turczynowicza (wprowadził Shiatsu do Polski).