Warszawski Maraton Fitness bije rekordy !

Zdrowie, uśmiech i energia – Warszawski Maraton Fitness przyciąga dziś setki uczestników. Odpowiedzią na błyskawiczny wzrost popularności imprezy jest coraz bogatsza oferta programowa.

Warszawski Maraton Fitness to cykliczna impreza sportowa, organizowana przez instruktorów i studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy współpracy z AZS Środowisko Warszawa. Uczestnikiem zajęć może być każdy kto chce poćwiczyć, naładować się pozytywną energią lub zyskać cenne informacje na temat zdrowego trybu życia.

23 maja 2015 roku na Torwarze wystartuje już 8. edycja Warszawskiego Maratonu Fitness. Do tej pory impreza odbywała się na hali Sportowej OSiR Polna, która pomieściła rekordową liczbę uczestników - 994 osoby!

Tym razem również liczymy na rekord.

Na Warszawskim Maratonie Fitness każdy znajdzie coś dla siebie. Bogata oferta programowa zadowoli ,,fit maniaków” w różnym wieku.

Nie zabraknie również głównej gwiazdy maratonu, tym razem będzie to Mariusz Czajkowski – jeden z najbardziej popularnych instruktorów fitness w Polsce, który ma ponad 20 letnie doświadczenie nie tylko w prowadzeniu zajęć, ale także w szkoleniu instruktorów. Organizator warsztatów i konwencji. Oferta zajęć jaką przygotują instruktorzy fitness będzie nie mniej interesująca: Dance aerobic, Interval Training, Functional Training, FitBall, Bokwa, Zumba, Pilates, Stretching.

Ponadto studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przygotują stoiska, gdzie będzie można skorzystać z porad prozdrowotnych z zakresu dietetyki – m. in. możliwość sprawdzenia jaką procentową zawartość tkanki tłuszczowej posiadamy  w organizmie. Oprócz tego fizjoterapeuci z SKN Odnowy Bilogicznej przeprowadzą ocenę funkcjonalną według FMS (Functional Movement Screen) i zaproponują ćwiczenia na ewentualne dysfunkcje narządu ruchu. Zademonstrują również jak wykonywać  ćwiczenia na „bóle kręgosłupa” oraz doradzą w kwestii programowania treningu sportowego. Będzie można także z masażu na zmęczone mięśnie oraz z aplikacji Kinesiology Tapingu. Natomiast studenci Ratownictwa Medycznego udzielą instruktarzu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a także będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników na sali ćwiczeń.

Korzenie Warszawskiego Maratonu Fitness sięgają niewielkich, amatorskich konwencji fitness „Health University”, które liczyły od 50 do 100 uczestników. Dziś jest to duża impreza sportowa, która ma za sobą występy znanych i cenionych instruktorów fitness jak: Tomasz Zamiela, Tomasz Kostro, Patrycja Ryjak, Krystian Gronek, Marcin Zierałko, Miłosz Wajcht, Katarzyna Żychlińska.

„Try the best you can. The best you can is good enough!” – zapraszamy na 8. WARSZAWSKI MARATON FITNESS! Wstęp oczywiście wolny. Więcej informacji znajdziesz na: www.maratonfitness.pl i FB – Warszawski Maraton Fitness